AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

ZDROWIEJ JESZ – DŁUŻEJ ŻYJESZ

31MAJ

Pierwsze dwa spotkania kółka dietetycznego Zdrowiej jesz – dłużej żyjesz za nami. Celem zajęć jest kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania, zapoznanie z produktami superfoods oraz sporządzanie potraw dietetycznych. Jest to dodatkowa forma zajęć dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły. Kółko prowadzone jest przez p. Monikę Szczepańską i p. Macieja Wnętrzaka – nauczycieli przedmiotów gastronomicznych.
Podczas zajęć, oprócz porcji wiedzy teoretycznej dotyczącej zdrowego odżywiania, uczniowie otrzymują receptury na ciekawe, zdrowe potrawy, przygotowują je, a następnie degustują.
Na pierwszych zajęciach sporządziliśmy: smoothie z jarmużu i owoców, ciasteczka owsiane oraz pastę ze słodkiego ziemniaka z salsą pomidorową. Na drugich zajęciach zakisiliśmy ogórki i rzodkiewki, zrobiliśmy pyszny sok marchwiowy z mlekiem, kaszotto z warzywami oraz deser z nasionami chia i musem truskawkowym.
Najprzyjemniejszą częścią zajęć jest degustacja przygotowanych potraw. Uczestnicy zajęć zaczynają się przekonywać, że zdrowe jedzenie może być smaczne.
Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych zajęciach.
Chętni uczniowie proszeni są o kontakt z p. Moniką Szczepańską.

Skip to content