AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Olimpiada Wiedzy o Turystyce

07MAR

25 lutego 2021 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Do VIII edycji konkursu, który przebiegał pod hasłem „Turystyka i zdrowie”, zakwalifikowały się Magdalena Olszyczka i Aleksandra Ziętek z kl. 3 technikum obsługi turystycznej.

Zawody okręgowe przeprowadzane  były w formie hybrydowej w szkołach macierzystych uczestników z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Test polegał na rozwiązaniu 40 zadań wielokrotnego wyboru oraz opracowaniu programu i kalkulacji imprezy turystycznej zgodnie z zamówieniem klienta.

W ramach przygotowania do tego etapu uczennice uczestniczyły w formie zdalnej w warsztatach dydaktycznych pt. „Turystyka i zdrowie” zorganizowanych przez Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.

Dziękujemy uczestniczkom olimpiady za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły. Gratulujemy dotychczasowych wyników i mamy nadzieję, że dziewczęta znajdą się wśród 30 finalistów etapu centralnego, który zaplanowano  w kwietniu.

Skip to content