AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

#RazemnaŚwięta

18GRU

#RazemnaŚwięta

Minister Edukacji Narodowej zwrócił się z apelem do szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz polskich szkół za granicą do udziału w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”. 

Celem przedsięwzięcia było zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

„- Wiem, że tysiące uczniów na co dzień angażuje się w przedsięwzięcia charytatywne.    W wielu szkołach funkcjonują kluby i koła wolontariatu, które realizują działania zasługujące na prawdziwe uznanie. Chciałbym, aby te wspaniałe inicjatywy zostały wzmocnione szczególnie w okresie przedświątecznym kiedy najwięcej osób oczekuje pomocy.  Jestem przekonany, że wsparcie, jakie otrzymają one od uczniów, będzie najlepszym sygnałem, że nie są same i zawsze jest ktoś kto o nich pamięta – napisał Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski w liście zachęcającym uczniów i nauczycieli do udziału w akcji „Razem na Święta”.

Wolontariusze z naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w to jakże szlachetne przedsięwzięcie. Uczniowie  na zajęciach upiekli pierniczki oraz  przygotowali świąteczne kartki z życzeniami. Podzielili się także swoimi wypiekami powstałymi w domach – babeczkami, ciasteczkami, piernikami oraz zakupionymi słodyczami – które trafiły do potrzebujących osób, m.in. do podopiecznych  Fundacji „Anioły w piżamkach” a także Noclegowni  w Mysłowicach. 

 Zorganizowano również zbiórkę karmy dla zwierząt, którą przekazano do schroniska w Mysłowicach. Ponadto wolontariusze mieli za zadanie wspieranie osób starszych mieszkających w pobliżu ich miejsca zamieszkania.

Dziękuję wszystkim uczniom z naszej szkoły za ogromny trud włożony  w przeprowadzenie powyższych akcji. Dziękuję Rodzicom i Dyrekcji oraz całemu Gronu Pedagogicznemu szkoły za pomoc i wsparcie naszych wolontariuszy w podejmowanych działaniach.  Jestem dumna że mam możliwość pracować z tak oddaną młodzieżą.

Życzę wszystkim zdrowym i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. 

Monika Oblong – Zwiór – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Skip to content