AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Międzynarodowy Dzień Kropki w CKZiU

16WRZ

Kropka… Niby nic takiego.  A jednak może stanowić punkt wyjścia do czegoś naprawdę niezwykłego.
15 września 2020 r. przypada Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, pomysłowości, łamania schematów i nieszablonowego myślenia – obchodzimy go oczywiście również w CKZIU!  Z okazji tego dnia biblioteka szkolna przygotowała gazetkę okolicznościową i masę kart pracy, ćwiczeń i zadań, które były też realizowane na niektórych lekcjach przez nauczycieli polonistów.

A skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

W 2003 roku kanadyjski pisarz Peter Reynolds wydał jedną ze swoich najsłynniejszych książek – niepozorną, cieniutką „Kropkę”, którą zadedykował swojemu nauczycielowi matematyki uczącemu go w siódmej klasie. To właśnie pan Matson zamiast ukarać niesfornego Petera za brak uwagi i bazgranie po zeszytach zaproponował mu przełożenie „nudnego” podręcznika do matematyki na… komiks. Dziś „Kropka” jest symbolem potęgi wyobraźni, którą zapoczątkować może jeden niepozorny punkcik.

Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to dzień, w którym uświadamiamy sobie, że każdy z nas ma jakiś talent. Dzień, który uczy nas, że jesteśmy ważni, że należy wierzyć we własne siły i nie poddawać się zbyt szybko.

Nauczyciele naszego Centrum także inspirują uczniów do pomysłowych i twórczych działań! A Międzynarodowy Dzień Kropki jest wspólnym świętem całej społeczności CKZiU.

Skip to content