AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Finał międzynarodowego konkursu programistycznego Pix Programming Challenge

15GRU

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii. Zarówno udział w konkursie jak i aplikacja są całkowicie bezpłatne.

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Do tego konkursu ogólnie zgłosiło się z całej Polski 6333 osoby z trzech różnych grup wiekowych: Rookie (rok urodzenia od 2013 do 2009 – 2213 osób), Skilled (rok urodzenia od 2008 do 2004 – 3219 osób) oraz Master (rok urodzenia od 2003 do 1999 – 901 osób).

Z naszej szkoły brał udział w tym konkursie uczeń klasy 3 TI – Adam Menkiel. W eliminacjach nasz uczeń był 61 na 490 osób którym udało się zakwalifikować w grupie wiekowej Master. W półfinałach był 23 na 40 osób zakwalifikowanych do dalszego etapu czyli finału. Finał polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge odbył się 13 grudnia 2019r. na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Finaliści musieli rozwiązać 20 zadań z zakresu programowania tekstowego w języku Python w ciągu 90 minut. Liczył się czas w którym zostały rozwiązane zadania oraz ilość poprawnie rozwiązanych zadań. Na Gali Finałowej wyłoniono 5 zwycięzców (miejsca 1-5) z każdej grupy wiekowej. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe. Naszemu uczniowi niestety nie udało się dostać w swojej grupie wiekowej do pierwszej piątki ale i tak jesteśmy bardzo dumni z niego i życzymy mu dalszych sukcesów w programowaniu.

 

Skip to content