AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

01GRU

W przedostatnim tygodniu listopada CKZiU w Mysłowicach wzięło udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości. Impreza ta, o globalnym zasięgu organizowana jest od 2008 r. w ponad 150 krajach, w tym w Polsce. Jej celem jest wspieranie przedsiębiorczych postaw i inicjatyw młodych ludzi. W  Placówce odbył się szereg spotkań i zajęć dla uczniów klas trzecich i czwartych, prowadzonych przez zaproszonych gości.

Miejski Rzecznik Praw Konsumenta – p. Anna Rosłoń przybliżyła uczniom reguły rządzące rynkiem kupna i sprzedaży. Przedstawiciel Młodzieżowego Centrum Kariery w Katowicach – p. Elżbieta Marcinkowska przedstawiła możliwości zatrudnienia w krajach Unii Europejskiej oraz omówiła dokumentację związaną z europejskim rynkiem pracy.

O tym, w jaki sposób zarządzać własnymi finansami – m.in. na co zwracać uwagę na rynku usług bankowych i parabankowych opowiadał p. Marcin Stroński – pracownik Banku BGŻ Paribas, wolontariusz programu sektorowego BAKCYL –  Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży.

Tematem spotkania uczniów z przedstawicielem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach było przybliżenie i omówienie zasad prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Pani Karolina Mazurek reprezentująca firmę DPM Doradztwo Personalne zaprezentowała zasady i możliwości poruszania się na krajowym rynku pracy oraz zademonstrowała w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą.

Zajęcia cieszyły się sporym zainteresowaniem uczniów.

 

 

Usuń obrazek wyróżniający

Skip to content