AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Kiermasze charytatywne

29LIS

W dniach 22 i 29 listopada br. odbyły się na terenie CKZiU w Placówce Nr 1 kiermasze charytatywne mające na celu udzielenie pomocy materialnej potrzebującym objętych patronatem Fundacji Bajtel – Mysłowice pomagajmy oraz Moto – Mikołaje w Mysłowicach.

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracyjni z wielkim zaangażowaniem włączyli się w działania Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego.

Uczniowie klas gastronomicznych pod czujnym okiem mgr inż. Danuty Prorok upiekli piernikowe choinki, które zostały sprzedane zainteresowanym uczniom i pracownikom CKZiU.

W 29 listopada Samorząd Uczniowski razem z biblioteka szkolną przygotowały kiermasz andrzejkowy, na którym sprzedawano ciasta upieczone przez uczniów Placówki Nr 1.

W kiermaszu pomagali wróżbici oraz cyganie jak andrzejkowa tradycja każe.
Za udzielenie wsparcia potrzebującym można było uzyskać poradę  lub wróżbę na dobry początek zbliżającego się Nowego Roku. Wszystkie środki zebrane podczas obu imprez zostały przekazane podopiecznym fundacji Bajtel oraz Remikowi – objętego opieka Moto – Mikołajów. Obie akcje koordynowały panie Aneta Bragiel – Dudek i Monika Oblong – Zwiór.

   

 

Skip to content