AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Warsztaty mechatroniczne w naszej szkole.

20LIS

W dniu 18.11.2019 w naszej szkole gościli przedstawiciele Centrum Produkcyjnego Pneumatyki PREMA Kielce. Spotkaniem z przedstawicielami tej Firmy najbardziej byli zainteresowani uczniowie kształcący się w zawodzie technik mechatronik oraz nauczyciele przedmiotów mechatronicznych. Panowie inżynierowie z Firmy PREMA zaprezentowali uczniom aktualnie produkowane pneumatyczne urządzenia mechatroniczne, przewidziane do pracy w przemyśle, opisali ich działanie i warunki eksploatacji w różnych środowiskach, zademonstrowali zdalne sterowanie siłowników przy pomocy zaworów pneumatycznych i przekazali dużo wartościowych i ciekawych informacji o układach pneumatycznych, stosowanych w liniach technologicznych.

Uczniowie klas mechatronicznych mieli wielką okazję zobaczyć  przemysłowe urządzenia mechatroniczne, zaobserwować ich działanie oraz poznać sposoby sterowania elementów wykonawczych.

Inicjatorem zaproszenia przedstawicieli Firmy PREMA Kielce był pan Damian Wołany, a współorganizatorami był pan dyrektor Tomasz Wybraniec, pani Jadwiga Balicka i pan Czesław Kamiński.

Skip to content