AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Piknik Technologiczny

11PAŹ

W dniu 09.09.2019 r. uczniowie klas – 4 TLR oraz 4 TME wzięli udział w Pikniku Technologicznym zorganizowanym przez Śląskie Centrum Usług Wspólnych w ramach Dni Uczenia się Dorosłych 2019.

Uczniowie w zawodzie Technik organizacji reklamy uczestniczyli w mini warsztacie „Sztuka by zrozumieć ludzi”, dzięki któremu mogli przekonać się, jak ważny jest sprecyzowany przekaz informacji oraz umiejętność aktywnego słuchania w procesie komunikacji międzyludzkiej.

Młodzież kształcąca się w zawodzie Technik logistyk  wzięła udział w pokazie działania wózka widłowego. Prowadzący moduł w przystępny sposób dzielił się wiedzą na temat zasad bhp oraz możliwości zastosowania poszczególnych typów wózków jezdniowych w zależności od potrzeb.

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się również pokaz zastosowania technologii VR (Virtual Reality), podczas którego każdy z nich mógł znaleźć się przez chwilę w chodniku kopalnianym oraz wcielić się wirtualnie w rolę ratownika górniczego.

Ciekawym doświadczeniem był udział w warsztacie „Wzmocnienie własnej efektywności”, które pozwoliło uczestnikom przećwiczyć umiejętności pracy zespołowej oraz wskazało na możliwości własnego rozwoju.

Młodzież naszej Placówki miała ponadto okazję przyswoić wiedzę oraz praktyczne umiejętności
z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Wycieczkę zorganizowali – p. Karina Krawczyk, p. Monika Adamiuk, p. Leszek Wiercimok, p. Tadeusz Jochymek oraz p. Marcin Szwajcok.

Skip to content