AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Bezpieczne wakacje

26CZE

Wakacje to piękny   i zasłużony czas wypoczynku, zarówno dla  dzieci i młodzieży, jak i kadry pedagogicznej. Ważne jest, aby przebiegał on w bezpiecznych warunkach.

Pragniemy poinformować, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny ” Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie jest dostępne na naszej stronie internetowej. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.

Zróbmy wszystko, aby nasi uczniowie dysponowali pełną wiedzą na temat przeciwdziałania potencjalnym zagrożeniom i byli ich świadomi. Prosimy o uwrażliwienie dzieci i młodzież na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, które mogą stać się ich udziałem,  w tym w sposób szczególny na bezpieczne zachowania nad wodą czy w górach. Przypomnijmy o możliwości wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych, zagrożeń terrorystycznych, o kąpielach w miejscach dozwolonych, a także niebezpieczeństwach wynikających z  zażywania dopalaczy, narkotyków, palenia papierosów czy spożywania alkoholu.

men-poradnik-bezpiecznego-wypoczynku-lato_2019-2020

Skip to content