AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Konkurs w Dąbrowie Górniczej

03MAR

W dniu 28.02.2019 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Wojewódzkim Konkursie „Z elektroniką przez świat” oraz „Młody mechatronik”, organizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej. Uczestniczenie w tym konkursie jest tradycją dla uczniów naszej szkoły. Dawniej nasi uczniowie startowali w kategorii „Z elektroniką przez świat” i często zajmowaliśmy znaczące miejsca. W tym roku naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów Patryk Wierzbicki i Kamil Kamzela z klasy 3 TIM/TMR (technik mechatronik) w kategorii „Młody mechatronik”. W konkursie brali udział uczniowie ze średnich szkół technicznych z Dąbrowy Górniczej, Katowic, Bytomia, Chorzowa i nasza z Mysłowic. Łączna liczna uczestników była 20, z czego 13 w kategorii „Z elektroniką przez świat” i 7 w kategorii „Młody mechatronik”.  Drużynowo zajęliśmy szóste miejsce w kategorii mechatronicznej, a więc nie awansowaliśmy do drugiego etapu. Nie traktujemy tego jednak jako porażkę, ale jako cenne doświadczenie w zdobywaniu wiedzy mechatronicznej i jako ćwiczenie w opanowywaniu stresu egzaminacyjnego.

Organizatorem wyjazdu i opiekunem uczniów na konkursie była pani Jadwiga Balicka.

Skip to content