AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Erasmus 2018 – Kolejna grupa uczniów CKZiU zakończyła zagraniczny staż w Grenadzie w Hiszpanii !!!

23PAŹ

Po wspaniałych czterech tygodniach czas powrócić do rzeczywistości. Dla drugiej grupy uczniów CKZiU zakończył się już czas wspaniałej hiszpańskiej przygody. 20 października 2018 roku uczniowie kształcący się w zawodach technik elektryk i technik logistyk ukończyli ostatni etap projektu „Dobre kwalifikacje kluczem do przyszłego sukcesu” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, polegający na czterotygodniowym pobycie za granicą i odbyciu praktyki w hiszpańskich firmach z branży elektrycznej i logistycznej. Program staży zawodowych realizowany jest we współpracy z naszym hiszpańskim partnerem – firmą Mobility Eurpean Projects Granada.

Nasi uczniowie mieli okazję poznać warunki pracy i przetestować swoje zawodowe umiejętności u 8 pracodawców. Logistycy w dużych zakładach branży obuwniczej, tekstylnej oraz banku żywności, natomiast elektrycy w  czterech mniejszych firmach zajmujących się usługami instalatorstwa elektrycznego oraz w dziale technicznym jednego z miejscowych hoteli. Dzięki odbytym stażom uczniowie otrzymują certyfikaty, m.in. dokument Europass Mobilność, podnoszą swoje kompetencje językowe i zawodowe, pogłębiają umiejętności planowania ścieżki dalszej nauki, rozwijają kompetencje społeczne – umiejętność rozwiązywania problemów w nietypowych i nowych dla siebie sytuacjach, zdolności organizacyjne i współpracy w grupie. Długi pobyt za granicą umożliwia również stażystom lepsze poznanie siebie, wzmocnienie samodzielności oraz pogłębienie świadomości swoich mocnych stron. Jest okazją do ćwiczenia w praktyce otwartości, akceptacji i tolerancji wobec osób i zjawisk w nowym środowisku i odmiennej kulturze.

Uczniowie wśród licznych obowiązków związanych z realizacją swoich praktyk mieli także wiele okazji i możliwości, by poznać nieco lepiej piękny region Andaluzji, szczególnie wspaniałe miasto Granadę z jej klimatem i wspaniałymi zabytkami pamiętającymi czasy panowania Arabów na półwyspie iberyjskim. Zwiedzili również Sewillę, Kordobę i Malagę. Znaleźli też czas by odpocząć na plażach Morza Śródziemnego. Żal było wyjeżdżać, wszystko co dobre kiedyś się musi zakończyć. Na ostatnią już turę szykują się obecnie uczniowie kształcący się w zawodach technik  obsługi turystycznej i technik informatyk, którzy  do Granady wyjadą 27 października.

Zachęcamy do odwiedzania facebooka gdzie nasi stażyści dzielili się swoimi wrażeniami z pobytu w pięknej i słonecznej Granadzie.

Relacja GRUPA 1

Relacja GRUPA 2

Skip to content