AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Uczennica CKZiU Młodzieżowym Prezydentem Mysłowic

02CZE

Jest taki dzień w roku, kiedy głos młodych jest najważniejszy. Z okazji Dnia Dziecka, wzorem lat ubiegłych, w Mysłowicach zorganizowano konkursy dla dzieci i młodzieży. Zmagania o tytuł młodzieżowego prezydenta Mysłowic wygrała uczennica II klasy CKZiU, Urszula Jeż.

Konkursowe zmagania polegały na przygotowaniu prezentacji nawiązującej do obchodzonego w tym roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Mysłowiczanka w swojej pracy przypomniała rolę i znaczenie powstań śląskich, które miały wpływ na włączenie śląskich ziem w polskie granice.

– Też chciałam zobaczyć, jak wyglądały powstania, bo głównie chodziło o to, by zrobić prezentację na temat powstań śląskich. Tematem było „Mysłowice – droga do niepodległości” – mówi młodzieżowa prezydent, Urszula Jeż

Jak podkreśla młodzieżowa prezydent, te karty historii miasta powinien znać każdy mysłowiczanin.

– Nie tylko młodzi, każdy mieszkaniec Mysłowic powinien to znać – mówi Urszula Jeż

Spotkanie w magistracie z prezydentem, jego zastępcami i urzędnikami, następnie wizyty w Mysłowickim Ośrodku Kultury, w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, a także wizyta w redakcji itvm.pl. Dzięki wygranej w konkursie młodzieżowa prezydent mogła zobaczyć to, czego nie każdy może doświadczyć.

To, że młodzi biorą udział w konkursie i interesują się działalnością samorządu jest cenne dla władz miasta. A jak podkreśla prezydent Lasok, ich głos w Mysłowicach jest ważny nie tylko 1 czerwca.

– A nas cieszy, dlatego że oni mogą się rozwijać, mogą mieć swoje marzenia, swoje wizje i spojrzenia. My z tego korzystamy, młodzi ludzie mają swoje wizje i uwagi. To także należy wziąć pod uwagę – mówi Edward Lasok, prezydent Mysłowic

W piątek ogłoszono także wyniki konkursu plastycznego dla najmłodszych mieszkańców. Autorzy plastycznych prac pt. „Mysłowice moich marzeń” zostaną nagrodzeni już w niedzielę 3 czerwca w Parku Słupna, gdzie odbędą się miejskie obchody święta dzieci z licznymi atrakcjami.

Tekst pochodzi że strony: http://itvm.pl/n/wydarzenia/06/01/urszula-jez-zostala-mlodziezowa-prezydent-miasta/

Skip to content