AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

DZIEŃ OTWARTY W PLACÓWCE NR 2

01CZE

Gwarno, kolorowo, ale przede wszystkim bardzo radośnie zrobiło się 29 maja 2018 roku w Placówce nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach. Wszystko za sprawą Dnia Otwartego Szkoły, na który zaproszona została młodzież gimnazjalna z mysłowickich szkół podstawowych wraz ze swoimi opiekunami. Spotkaniu przyświecało hasło: „Dobre kwalifikacje drogą do sukcesu”.

Już o godzinie 9.30 został rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy uczniami Szkoły Podstawowej nr 15 i naszej placówki. Po zaciętej walce na murawie stadionu w Wesołej lepsza okazała się nasza drużyna i to jej zawodnicy otrzymali Puchar Przechodni dla Najlepszej Drużyny w Międzyszkolnym Turnieju Sportowym.

Po dawce emocji sportowych nadszedł czas na prezentację szkoły. W samo południe, w szkolnej auli uczestników dnia otwartego przywitali wicedyrektorzy CKZiU Adam Urbańczyk i Tomasz Jeziorowski, którzy w kilku zdaniach przedstawili dotychczasowe osiągnięcia i najbliższe plany Centrum. Następnie młodzież zapoznała się z historią i życiem codziennym CKZiU, a przede wszystkim z ofertą edukacyjną na nadchodzący rok szkolny. Wszystkie informacje były bogato ilustrowane prezentacją multimedialną oraz spotem reklamującym szkołę.

Po oficjalnej części, gimnazjaliści podzielili się na 8 grup i po opieką naszych uczniów wyruszyli w podróż po labiryntach budynku przy ul. Pocztowej 20. W sali polonistycznej zamienionej na teatralną, członkowie Szkolnego Koła Teatralnego „Voltyżerka” przeprowadzili krótkie warsztaty i quiz z wiedzy o teatrze, a także zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie we fragmencie skeczu. W pracowni elektrycznej i elektronicznej zwiedzający wzięli udział w zajęciach praktycznych, polegających m.in. na zmontowaniu układu elektrycznego. Zaraz obok w sali biologiczno-chemicznej zaprezentowano gościom pokazy doświadczeń z fizyki i chemii przygotowane w ramach działalności „Klubu młodego Einsteina”. W pracowni komputerowej/mechanicznej zaproszona młodzież miała okazję zapoznać się ze specyfiką nauki zawodu technik mechanik. Za pomocą programu BricsCAD próbowali wykonać proste rysunki techniczne jako pierwszy element projektowania części maszyn i urządzeń. Następnie w pracowni logistycznej poznawali tajniki nauki zawodu technik logistyk a w profesjonalnym atelier fotograficznym umiejętności wykorzystywane przez technika organizacji reklamy. W programie zwiedzania Placówki nr 2 nie zabrakło też zabawy z językiem angielskim w specjalistycznej pracowni językowej i odwiedzin w escape-roomie czyli Gabinecie upiornej higienistki przygotowanym przez uczniów i nauczycieli tworzących Klub Podwyższonej Adrenaliny.

Po tych atrakcjach gimnazjaliści zostali zaproszeni do wspólnej biesiady. Dla dbających o zdrowie i bycie fit, młodzież zdobywająca zawód kucharza, przygotowała pyszne, zdrowe desery jogurtowe i wodę źródlaną z miętą i cytryną, a dla „mięsożernych” była kiełbaska z grilla i chleb ze smalcem. Przy dźwiękach muzyki i w miłej atmosferze ze strony gości padały pytania dotyczące egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, praktyk zawodowych a szczególnie tych zagranicznych, stypendiów czy gwarancji pracy. Interesowali się także, jak można aktywnie spędzić czas po lekcjach, jaka jest atmosfera w szkole, a przede wszystkim w jakich kierunkach kształcenia można zdobyć kwalifikacje zawodowe potrzebne na rynku pracy.

Szczegółowe informacje na temat wyboru zawodu można było uzyskać nie tylko od kolegów czy nauczycieli Centrum, ale także od doradcy zawodowego p. Marcina Szwajcoka oraz kilku przedstawicielek Młodzieżowego Centrum Kariery z Katowic, które przez cały czas trwania imprezy pozostawały do dyspozycji zainteresowanych gimnazjalistów.

Drodzy Gimnazjaliści, dziękujemy za przybycie i zainteresowanie, a wszystkich niezdecydowanych zapraszamy do obejrzenia pozostałych zakładek naszej strony internetowej: www.ckziu-myslowice.pl.

Skip to content