AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

MŁODOŚĆ I DOŚWIADCZENIE – DZIEŃ SENIORA

19MAJ

19  maja 2018 r. po raz pierwszy w naszym mieście został zorganizowany przez Mysłowicką Radę Seniorow Dzień Seniora. W gronie organizatorów tejże imprezy znaleźli się także uczniowie naszej szkoły, którzy mieli okazję podzielić się swoim wyjątkowym talentem przed zebraną publicznością.

Na początku Dominik Oleś oraz Adam Stachoń, którzy występują w Szkolnym Kole Teatralnym „Voltyżerka” w Placówce nr 2, przygotowali na tę okoliczność jakże adekwatny kabaret. Dominik jako wiekowy, ale dalej czynny profesor spotkał w ośrodku zdrowia swojego ucznia – Adama, który, jak się okazało, był niezłym „Ziółkowskim”. Salwy śmiechu i gromkie brawa były najlepszą recenzją dla młodych aktorów.

Na tym nie zakończyliśmy zabawiać zgromadzonych widzów. Na scenie bowiem wystąpili zwycięzcy organizowanego przez naszą szkołę konkursu „Mysłowice mają Talent” czyli Natalia Wołowiec i Beniamin Włodarczyk. Zaprezentowali się w swoim autorskim utworze pt. Koc, który tak bardzo spodobał się słuchającym, że nasi artyści dwukrotnie bisowali.

Dziękujemy Seniorom za zaproszenie i udział w tej imprezie. Mamy nadzieję, że zostanie ona na stałe wciągnięta do kalendarium imprez organizowanych w naszym mieście. A dlaczego? Bo tego typu spotkanie „młodości” z „doświadczeniem” jest najlepszą formą integracji międzypokoleniowej.

 

 

Skip to content