AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Akcja „Znicz”

17PAŹ

Jak co roku, w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych uczniowie z naszej szkoły zorganizowali akcję sprzątania cmentarza na Wesołej. Tym razem w porządkowanie cmentarza zaangażowali się uczniowie klasy I TLR. W poniedziałek, 17 października zaopatrzeni we wszystkie niezbędne narzędzia zabraliśmy się do pracy. Wszyscy z zapałem i zaangażowaniem wykonywali powierzone zadania. Podzieleni na kilka grup udaliśmy się w wyznaczone miejsca. Na szczęście pogoda nam dopisała. Na koniec, aby uczcić pamięć zmarłych nauczycieli zapaliliśmy symboliczny znicz i pomodliliśmy się za zmarłych. Sprzątanie cmentarza to akcja, którą w naszej szkole pielęgnuje się i przeprowadza od kilku lat. Dzięki niej oddajemy cześć zmarłym i uczymy się szacunku do tradycji. Takie momenty skłaniają też do refleksji i zadumy, gdyż pamięć o zmarłych świadczy o żywych. Wszystkim zaangażowanym osobom dziękujemy.

Skip to content