AKTUALNOŚCI Z życia szkoły

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta na VI kadencję

28WRZ

W czwartek, 28 września w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta VI kadencji (2017-2019). W przygotowanych trzech lokalach wyborczych (w Placówce nr 1, Placówce nr 2 i CKP) od 8.00 do 16.00 uczniowie CKZiU mogli wziąć udział w głosowaniu.
Od połowy września bieżącego roku trwały, kapania promująca zarówno ideę samorządności wśród młodzieży jak i prezentacja kandydatów z naszej szkoły ubiegających się o mandat radnego. Zgodnie z ordynacją wyborczą MRM w głosowaniu mogli wziąć udział uczniowie na stałe mieszkający w Mysłowicach.
Spośród 600 osobowej społeczności uczniowskiej CKZiU uprawnionych do głosowania było 487 uczniów, ale swoje głosy oddało 306.W tygodniu poprzedzającym wybory mieliśmy okazję poznać nazwiska kandydatów na radnych, a są nimi Patryk Szula, Katarzyna Ozga, Mirosław Rosiek, Urszula Jeż oraz Natalia Wojciechowska. Spośród tej piątki uczniów Centrum, należało wybrać jedną osobę, która otrzymywała głos.
Oficjalne wyniki wyborów zostaną ogłoszone w październiku i wtedy też poznamy nowych radnych MRM VI kadencji, jednak wszystkim kandydatom gratulujemy i zachęcamy do owocnej pracy samorządowej.

Skip to content